Share this content on Facebook!
7 Sep 2021

آموزش کار با شابلون و ترانسفرنقاشی با شابلون و برچسب ترانسفر روی دیوار سفال,شیشه این روزا خیلی پرطرفدار شده است.  در این آموزش می خواهیم آموزش نقاشی با شابلون روی دیوار، به مواردی همچون طرح های شابلون دیواری، طرح انداختن روی دیوار، طرح انداختن روی دیوار با شابلون، طرح های شابلون دیواری و ... بپردازیم. با ما همراه بمانید تا به شرح هر یک از این موارد و همچنین نقاشی با شابلون روی دیوار، بپردازیم. طراحی با شابلون بر روی دیوار یکی از راه‌های مناسب برای تنوع بخشی به فضای خانه است که می‌توان آن را با قیمت مناسبی اجرا کرد. در ادامه عکس‌های از روش کار با شابلون طراحی بر روی دیوار برای شما قرار داده‌ایم.

برای اجرای "آموزش نقاشی با شابلون روی دیوار"، چگونه شابلون بسازیم؟


شما می‌توانید طرح‌های مورد نظر خود را با استفاده از کارتن‌های جنس مقاوم ایجاد کنید و از آن برای نقاشی دیواری‌تان استفاده کنید. برای درست کردن شابلون:در اولین قدم، مقداری مقوا و فوم تهیه کنید.

طرح یا الگوی مورد نظر خود را با خودکار یا مداد روی فوم یا مقوا بکشید (می‌توانید طرح موردنظر خود را پرینت کنید).

اکنون یک کاتر بردارید و دور تا دور الگویتان را با دقت برش دهید.

اکنون می‌توانید این شابلون را برای رنگ آمیزی دیوار استفاده کنید.برای رنگ امیزی می توانید از رنگ اکریلیک استفاده کنید.

شابلونی که می‌سازید باید محکم باشد و درست روی دیوار چسبانده شود تا رنگ به زیر شابلون نرود.. 

برای نقاشی با شابلون روی دیوار، به چه موادی نیاز داریم؟


برای اینکه نقاشی ساختمان با شابلون را انجام دهید نیاز به ابزارهایی برای این کار دارید که عبارتند:رنگ اکریلیک دیوار بر پایه آب به رنگ دلخواه شما

شابلون که می‌تواند از جنس مقوا و یا کاغذ و … باشد

انتخاب طرح های زیبا برای شابلون

غلطک استاندارد برای نقاشی ساختمان از جنس فوم یا قلمو

غلطک کوچک استاندارد

استنسیل

سینی غلطک

نوار اندازه گیری فلزی

مداد نرم

چسب کاغذی

دستمال پارچه ای

اسپری رنگ


ه نکته در مورد کار با شابلون ( الگو ) ، نکات کاربردی و عملی شابلون زنی است برای رسیدن به نتایج حرفه ای .


از ابزار حرفه ای استفاده کنید . قلم موی مناسب این کار قلم موی استنسیل می باشد . آن را در جهت بالا پایینی و سریع حرکت دهید تا رنگ را بر روی شابلون تان بزنید . این کار به جلوگیری از رفتن رنگ به زیر لبه های شابلون کمک می کند . استفاده از یک اسفنج ، غلطک کوچک و یا اسپری رنگ هم نتیجه بخش خواهد بود .

کار را از سمت بیرون آغاز کنید . به جای شروع از مرکز به بیرون رنگ آمیزی را از قسمت لبه های شابلون آغاز کرده و کار را به سمت مرکز ادامه دهید . باز هم این کار به بازداشتن رنگ از نفوذ به لبه های شابلون کمک می کند چرا که کمتر محتمل است شما به طور تصادفی با قلم مو به لبه ها ضربه بزنید .

کم هم به قدر کفایت است . قلم مو را بیش از حد به رنگ آغشته نکنید آن چنان که از لبه های شابلون به زیر آن تراوش کند . قلم مو را به قدری به رنگ آغشته کنید که انتهای موهای قلم مو به طور یکنواخت از رنگ پوشانده شود ؛ هر گونه رنگ اضافه را با کشیدن روی تکه ای کاغذ یا پارچه بگیرید .

نازک بیاندیشید . با به کار گیری دو لایه ی نازک رنگ به جای یک لایه ی ضخیم به نتیجه ی بهتری دست پیدا می کنید . قبل از به کار گیری لایه ی دوم صبر کنید تا لایه اول کاملاً خشک شود .

یک شابلون محکم درست کنید . شابلون را با استفاده از تکه ای چسب و چسباندن آن از بالا و پایین ، در جای خود ثابت نگه دارید .

با چندین رنگ کار انجام دهید . برای استفاده از بیش از یک رنگ در شابلون از یک نوار چسب ( کاغذ ، روزنامه … ) استفاده کنید تا قسمت هایی از شابلون که آن رنگ بخصوص را نمی خواهید ، بپوشانید .

کار نیکو کردن از پر کردن است . اگر از شابلون های مختلف استفاده می کنید ، ابتدا آن را بر روی تکه ای کاغذ آزمایش کنید . بسیار راحت تر می باشد که به جای نقاشی کردن بر روی سطح مورد نظر نهایی ، در این مرحله متوجه شوید که چیزی به درد نمی خورد و آن را اصلاح کنید .

شابلون هایی از عکس های رادیولوژی ( اشعه ی ایکس ) . عکس های رادیولوژی قدیمی برای برش های شابلون عالی هستند . پس چنان چه متأسفانه نیازمند یکی از آن ها بوده اید ، آن را دور نیاندازید .

به طور مرتب شستشو کنید . شما نه ، شابلونتان ! اگر می خواهید الگوهای تکراری انجام دهید ، به طور مرتب شابلون تان را در آب گرم بشویید تا رنگ را از لبه ها بزدایید . در مورد شابلون های کاغذی یا مقوایی ، رنگ اضافه را پاک کنید ، سپس شابلون را برای لحظه ای رها کنید تا پیش از استفاده ی مجدد رنگ روی آن خشک شود .

شابلون ها را به حالت تخت نگهداری کنید . بدیهی است که شابلون برای قابل استفاده بودن نیاز دارد که صاف و تخت باشد . برای جلوگیری از چین و چروک خوردن شابلون ، آن را بین دو تکه مقوا یا کاغذ مقوایی قرار داده و در جایی تخت مانند کتاب یا دفترچه تلفن قرار دهید .
Comments

There isn't any comment in this page yet!

Do you want to be the first commenter?


New Comment

Full Name:
E-Mail Address:
Your website (if exists):
Your Comment:
Security code: